Prodej a servis chladicí,
     mrazicí a klimatizační techniky
Úvod
O společnosti
Aktuality
Jak nakupovat
Obchodní podmínky
Kontakty
Nacházíte se: Úvod / Aktuality / Klimatizace Sinclair
zpět

Klimatizace Sinclair

07.03.
2013
Dodáváme a zajišťujeme servis klimatizací značky SINCLAIR a klimatizace LG. Prioritou naší společnosti je poskytnout zákazníkovi za příznivou cenu klimatizace s maximálním a spolehlivým výkonem.

Naše společnost LEDO F-M se zabývá komplexními dodávkami v oblasti klimatizace a chlazení jak pro výrobní a kancelářské prostory, tak dodávkami klimatizace do bytu. Zajišťujeme realizaci zakázek na klimatizaci od konzultací a bezplatného návrhu řešení, přes vlastní dodávku klimatizace, až po montáž klimatizační jednotky a vyškolení zákazníka jak klimatizace obsluhovat.

Poskytujeme úplný klimatizační program s ekologickými chladivy, přičemž vytříbené tvary vnitřních jednotek klimatizace zakoupených od dodavatelů z celého světa, nám umožňují zabudovat klimatizace do architektury jakéhokoli prostoru. Klimatizace je také nejvhodnějším řešením k vytápění. Klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla.

Od samého počátku si SINCLAIR stanovil jako hlavní cíl přinášet kvalitu a pohodlí do života obyvatel naší modré planety. Díky důrazu kladenému na vývoj, výrobu a testování výrobků a dále prodejní podpoře, SINCLAIR dosáhl vysoké úrovně kvality a spolehlivosti. Každý komponent je pečlivě vybrán a ohodnocen, aby byl zaručen co nejlepší výkon celého systému. Výroba a postupy jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001. Výrobky SINCLAIR odpovídají evropským normám, které zaručují bezpečný provoz.

Sinclair CAESAR je nejsilnější jednotkou mezi on/off nástěnnými klimatizacemi Sinclair. Se svým výkonem může chladitvytápět místnosti až do velikosti 270 m3. Klimatizace je vybavena standardními funkcemi a je vhodná pro klimatizování zasedacích místností,obchodů nebo dílen. Všude tam, kde je větší místnost a ze stavebních nebo estetických důvodů nelze použít kazetové příp. podstropně-parapetní jednotky.

 

Nástěnné jednotky inverter

Oproti klasickým klimatizacím, které mají standardní jedno rychlostní kompresor s fixním počtem otáček bez možnosti zvyšovat nebo redukovat jeho okamžitý výkon, pracují inverterové jednotky po většinu času s částečnou zátěží. Klasická jednotka reguluje výkon cyklickým vypínáním a zapínáním svého kompresoru, což vede ke kolísání teplot a zbytečnému zatížení hlukem. Inverterové jednotky dokáží řídit výkon plynulou regulací, což vede k výraznému zlepšení komfortu prostředí, poklesu hlučnosti, vyšší efektivitě a nižší spotřebě energie. Spotřeba energie je zhruba o 44% nižší, než u klasické klimatizace.

Sinclair POLAR SERI a NORDIC DC INVERTER je prémiovou řadou klimatizací Sinclair. Pod atraktivním designem jsou ukryty nejmodernější technologie. Díky technologii INVERTER můžete snížit své provozní náklady až o 50% ve srovnání s běžnými klimatizacemi (on/off). Funkce PLASMA TEC aktivně zbavuje interiér, prachu, zápachů a baktérií. Řada zákazníků oceňuje i rozsah provozních teplot Sinclairu Nordic. Klimatizaci můžete používat jako tepelné čerpadlo až do -15°C venkovních teplot. Kombinace úsporného provozu a tepelného čerpadla je vhodná pro instalaci do rodinných domů, kde najde celoroční uplatnění. Funkce PLASMA TEC, která zbavuje vzduch škodlivých mikrobů, předurčuje tuto klimatizaci pro užití v ordinacíchkancelářích, kde zajistí čistější pracovní prostředí.

 

 

 

 

 

Funkce klimatizace

Klimatizace není určena k výměně vzduchu v místnosti, je určena pouze k ochlazování nebo ohřívání vzduchu v místnosti. Vždy se skládají z vnitřní a venkovní jednotky, jsou propojeny potrubím pro odvod a přívod chladiva. Jednotky musí být také propojeny elektrickými napájecími a ovládacími kabely.

 

Proč klimatizovat - pomocí klimatizace můžete vytvořit takové komfortní prostředí, ve kterém se budete cítit nejlépe a které bude mít správnou teplotou a příjemnou vlhkost. Moderní klimatizační jednotky produkují čistý, zdravý, čerstvý vzduch, odvlhčují vzduch a vytváří prevenci proti plísním. Toto všechno zajišťují, aniž by vznikal průvan nebo hluk.

 

Vnitřní jednotka se skládá z tepelného výměníku, ventilátoru a motoru, klapek pro směrování proudu vzduchu, filtrů a elektroniky pro ovládání celé jednotky. Vše je umístěno v plastové skříni. Vnitřní jednotka se montuje zevnitř místnosti.

 

Venkovní jednotka se skládá se z kompresoru, tepelného výměníku s ventilátorem a motorem, propojovacího potrubí a ventilů. Vše je umístěno v kovové nebo plastové skříni. Venkovní jednotka se montuje zvenčí budovy na konzolu, na střechu, stěnu domu nebo budovy.

 

Režimy klimatizace fungují v režimech chlazení, topení, odvlhčování nebo ventilace. Tyto režimy je možno podle potřeby regulovat a nastavovat manuálně nebo pomocí dálkového ovládání.

 

Chlazení - proces začíná v kompresoru umístěném ve venkovní jednotce, kde se stlačují studené páry chladiva o nízkém tlaku. Z kompresoru vystupuje horké chladivo o vysokém tlaku. Je přiváděno do výměníku tepla, který je ochlazován venkovním vzduchem za pomocí ventilátoru a chladivu je tak odebírána teplota. Přitom dochází ke kondenzaci. Za kondenzátorem je chladivo již v kapalném stavu. Potrubím se kapalné chladivo přivádí do vnitřní jednotky. Zde prochází expanzním ventilem, který snižuje tlak chladiva. Teplota chladiva prudce klesne pod teplotu chlazeného prostoru. Chladivo o nízké teplotě a nízkém tlaku dále postupuje do výměníku tepla – výparníku. Skrze stěny výparníku chladivo odebírá teplo z okolního vzduchu, který je tudy hnán ventilátorem. Na stěnách výparníku se kapalné chladivo odpařuje. Z výparníku odchází chladivo v plynném stavu o nízkém tlaku a nízké teplotě. Potrubím je dopraveno z vnitřní jednotky zpět do venkovní jednotky ke kompresoru a celý cyklus se opakuje.

 

Topení pracuje systémem tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Venkovní jednotka je vybavena 4 cestným ventilem, který otočí směr proudění chladiva mezi vnitřní a venkovní jednotkou. Princip je podobný jako při chlazení, ale chladivo prochází obráceně. Do výměníku vnitřní jednotky přichází stlačené horké chladivo a vzduch v místnosti se ohřívá. Při takovémto způsobu vytápění dochází k úspoře až 60% energie ve srovnání s běžným elektrickým vytápěním.

 

Potřebujete-li s výběrem klimatizace poradit, kontaktujte nás prosím.
Jsme členy SVAZU CHLADÍCÍ A KLIMATIZAČNÍ TECHNIKY. Máme vlastní revizní techniky, včetně osvědčení provádět revize chladících zařízení nařízené Ministerstvem životního prostředí i SCHKT.

 

 

zpětvpřednahorutisk
 
KLIMATIZACE
SERVIS
MONTÁŽE
REVIZE
All rights reserved LedoFM s.r.o.
Vyrobilo Eline studio 2012
NEWSLETTER

facebook partneři