Prodej a servis chladicí,
     mrazicí a klimatizační techniky
Úvod
O společnosti
Aktuality
Jak nakupovat
Obchodní podmínky
Kontakty
PRODUKTOVÉ MENU
akční zboží nové zboží top zboží nejprodávanější zboží
AKTUALITY
archiv
26.01.
2024
CHLADÍCÍ SKŘÍNĚ BOLARUS - NEJVYŠŠÍ KVALITA PRO CATERINGOVÝ PRŮMYSL
29.04.
2022
Ochrana životního prostředí je pro naši společnost prioritou
17.02.
2022
NOVINKY PRO SEZÓNU 2021
KONTAKT
kontakt
LEDO F–M, s.r.o.
Palkovická 2146
738 01 Frýdek–Místek
kontakt
tel./ fax.: 558 436 087
mobil: 777 915 045
Nacházíte se: Úvod / Aktuality / Klimatizace Sinclair
zpět

Klimatizace Sinclair

21.05.
2014
I v době letních horkých dnů může být teplota v našich domech, bytech a kancelářích příjemná právě díky klimatizace, která nám vytvoří příjemné prostředí.

Klimatizace Sinclair

 

Naše společnost LEDO F-M se zabývá komplexními dodávkami v oblasti klimatizace a chlazení jak pro výrobní a kancelářské prostory, tak dodávkami klimatizace do bytu. Zajišťujeme realizaci zakázek na klimatizaci od konzultací a bezplatného návrhu řešení, přes vlastní dodávku klimatizace, až po montáž klimatizační jednotky a vyškolení zákazníka jak klimatizace obsluhovat.
 

Poskytujeme úplný klimatizační program s ekologickými chladivy, přičemž vytříbené tvary vnitřních jednotek klimatizace zakoupených od dodavatelů z celého světa, nám umožňují zabudovat klimatizace do architektury jakéhokoli prostoru. Klimatizace je také nejvhodnějším řešením k vytápění. Klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla.
 

Od samého počátku si SINCLAIR stanovil jako hlavní cíl přinášet kvalitu a pohodlí do života obyvatel naší modré planety. Díky důrazu kladenému na vývoj, výrobu a testování výrobků a dále prodejní podpoře, SINCLAIR dosáhl vysoké úrovně kvality a spolehlivosti. Každý komponent je pečlivě vybrán a ohodnocen, aby byl zaručen co nejlepší výkon celého systému. Výroba a postupy jsou v souladu s požadavky normy ISO 9001. Výrobky SINCLAIR odpovídají evropským normám, které zaručují bezpečný provoz.

 

Nástěnné jednotky DC INVERTER

Oproti klasickým klimatizacím, které mají standardní jedno rychlostní kompresor s fixním počtem otáček bez možnosti zvyšovat nebo redukovat jeho okamžitý výkon, pracují inverterové jednotky po většinu času s částečnou zátěží. Klasická jednotka reguluje výkon cyklickým vypínáním a zapínáním svého kompresoru, což vede ke kolísání teplot a zbytečnému zatížení hlukem.

Inverterové jednotky
dokáží řídit výkon plynulou regulací, což vede k výraznému zlepšení komfortu prostředí, poklesu hlučnosti, vyšší efektivitě a nižší spotřebě energie. Spotřeba energie je zhruba o 44% nižší, než u klasické klimatizace. Pod atraktivním designem jsou ukryty nejmodernější technologie.

Funkce PLASMA TEC (zkratka PT) aktivně zbavuje interiér, prachu, zápachů a baktérií. Řada zákazníků oceňuje i rozsah provozních teplot Sinclairu. Klimatizaci můžete používat jako tepelné čerpadlo až do -20°C venkovních teplot (MATRIX serie). Kombinace úsporného provozu a tepelného čerpadla je vhodná pro instalaci do rodinných domů, kde najde celoroční uplatnění. Funkce PLASMA TEC, která zbavuje vzduch škodlivých mikrobů, předurčuje tuto klimatizaci pro užití v ordinacíchkancelářích, kde zajistí čistější pracovní prostředí.

 

Funkce klimatizace

Klimatizace není určena k výměně vzduchu v místnosti, je určena pouze k ochlazování nebo ohřívání vzduchu v místnosti. Vždy se skládají z vnitřní a venkovní jednotky, jsou propojeny potrubím pro odvod a přívod chladiva. Jednotky musí být také propojeny elektrickými napájecími a ovládacími kabely.

Proč klimatizovat - pomocí klimatizace můžete vytvořit takové komfortní prostředí, ve kterém se budete cítit nejlépe a které bude mít správnou teplotou a příjemnou vlhkost. Moderní klimatizační jednotky produkují čistý, zdravý, čerstvý vzduch, odvlhčují vzduch a vytváří prevenci proti plísním. Toto všechno zajišťují, aniž by vznikal průvan nebo hluk.

 

Vnitřní jednotka se skládá z tepelného výměníku, ventilátoru a motoru, klapek pro směrování proudu vzduchu, filtrů a elektroniky pro ovládání celé jednotky. Vše je umístěno v plastové skříni. Vnitřní jednotka se montuje zevnitř místnosti.


Venkovní jednotka se skládá se z kompresoru, tepelného výměníku s ventilátorem a motorem, propojovacího potrubí a ventilů. Vše je umístěno v kovové nebo plastové skříni. Venkovní jednotka se montuje zvenčí budovy na konzolu, na střechu, stěnu domu nebo budovy.


Režimy klimatizace fungují v režimech chlazení, topení, odvlhčování nebo ventilace. Tyto režimy je možno podle potřeby regulovat a nastavovat manuálně nebo pomocí dálkového ovládání.


Chlazení - proces začíná v kompresoru umístěném ve venkovní jednotce, kde se stlačují studené páry chladiva o nízkém tlaku. Z kompresoru vystupuje horké chladivo o vysokém tlaku. Je přiváděno do výměníku tepla, který je ochlazován venkovním vzduchem za pomocí ventilátoru a chladivu je tak odebírána teplota. Přitom dochází ke kondenzaci. Za kondenzátorem je chladivo již v kapalném stavu. Potrubím se kapalné chladivo přivádí do vnitřní jednotky. Zde prochází expanzním ventilem, který snižuje tlak chladiva. Teplota chladiva prudce klesne pod teplotu chlazeného prostoru. Chladivo o nízké teplotě a nízkém tlaku dále postupuje do výměníku tepla – výparníku. Skrze stěny výparníku chladivo odebírá teplo z okolního vzduchu, který je tudy hnán ventilátorem. Na stěnách výparníku se kapalné chladivo odpařuje. Z výparníku odchází chladivo v plynném stavu o nízkém tlaku a nízké teplotě. Potrubím je dopraveno z vnitřní jednotky zpět do venkovní jednotky ke kompresoru a celý cyklus se opakuje.


Topení pracuje systémem tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Venkovní jednotka je vybavena 4 cestným ventilem, který otočí směr proudění chladiva mezi vnitřní a venkovní jednotkou. Princip je podobný jako při chlazení, ale chladivo prochází obráceně. Do výměníku vnitřní jednotky přichází stlačené horké chladivo a vzduch v místnosti se ohřívá. Při takovémto způsobu vytápění dochází k úspoře až 60% energie ve srovnání s běžným elektrickým vytápěním.


Potřebujete-li s výběrem klimatizace poradit, kontaktujte nás prosím.

Jsme členy SVAZU CHLADÍCÍ A KLIMATIZAČNÍ TECHNIKY. Máme vlastní revizní techniky, včetně osvědčení provádět revize chladících zařízení nařízené Ministerstvem životního prostředí i SCHKT.

produkty klimatizace:  www.ledofm.cz/produkty/klimatizace-sinclair.html

katalog rezidenčních klimatizací:  www.ledofm.cz/prilohy/katalog-rezidencni-klimatizace-sinclair-2014-2_1401104260.pdf

katalog komerčních klimatizací: www.ledofm.cz/prilohy/katalog-komercni-klimatizace-sinclair-2014_1401104409.pdf
 
ceník klimatizací Sinclair:  www.ledofm.cz/prilohy/cenik-ledo-fm-klimatizace-sinclair-2014_1401106592.pdf


zpětvpřednahorutisk
 
KLIMATIZACE
SERVIS
MONTÁŽE
REVIZE
All rights reserved LedoFM s.r.o.
Vyrobilo Eline studio 2012
NEWSLETTER

facebook partneři