Prodej a servis chladicí,
     mrazicí a klimatizační techniky
Úvod
O společnosti
Aktuality
Jak nakupovat
Obchodní podmínky
Kontakty
Nacházíte se: Úvod / Aktuality / Klimatizace LG a Sinclair
zpět

Klimatizace LG a Sinclair

03.09.
2012
Naše společnost LEDO F-M se zabývá také prodejem, instalací a servisem klimatizací. Naše nejprodávanější značky jsou klimatizace LG a Sinclair.

Klimatizace jako náš dobrý společník

 

LG Electronics je celosvětově nejprodávanější značkou v nepřetržité řadě posledních sedmi let. Klimatizační systémy LG pochází ze šesti středisek výzkumu a vývoje po celém světě – z Koreje, Severní Ameriky, Číny, Asie, Evropy a Ruska. LG nabízí i sérii klimatizačních jednotek Art Cool, mezi které patří i model Art Cool Gallery ve stylu obrazu. Tento model získal prestižní cenu za design 2007 iF Design Award.

Také japonská klimatizace Sinclair umožňuje výběr z široké nabídky výkonů, provedení a designu. Jednou z mnoha technologií je například plasmová technologie čištění vzduchu PLASMA TEC zajišťuje v místnosti přírodní bioklima bohaté na aktivní kyslíkové molekuly, známé jako ionty. Vytváří optimální množství pozitivních a negativních kyslíkových iontů. Těmito ionty obohacené prostředí je nejen čisté, ale i svěží. Díky svým schopnostem rozkládat bakterie na neškodné částice, sterilizovat ovzduší, neutralizovat pachy a zbavovat ovzduší prašných částeček jsou vhodné i pro alergiky.
 

 

Princip klimatizace

Základem klimatizace je chladicí zařízení. Princip klimatizace je v podstatě podobný jako u ledničky. Výparník umístěný ve vnitřním klimatizovaném prostoru odebírá teplo z tohoto prostoru. Kondenzátor umístěný mimo klimatizovaný prostor odvádí teplo do okolního prostoru. Uvedené části klimatizace jsou navzájem propojeny měděným potrubím s cirkulujícím ekologickým chladivem. Motorem pohánějícím proces chlazení je kompresor umístěný mezi výparníkem a kondenzátorem. Kondenzační a výparníková část mohou být umístěny dohromady (v případě kompaktního přístroje), nebo odděleně - (u SPLIT systému [z ang. split = dělený]).
 

 

Klimatizace, zajišťující chlazení i ohřev

U klimatizací, které umožňují i vytápění je možné funkci výparníku a kondenzátoru otočit. Klimatizace potom pracuje jako tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. Odebírané teplo z venkovního prostředí se přečerpává do vnitřního prostředí. Klimatizace s funkcí ohřevu, pracující na principu tepelného čerpadla, představují hospodárný způsob přitápění v přechodném období na jaro a na podzim. Ke svému provozu potřebují pouze třetinu energie, kterou dodají.
Dříve, než si vybereme klimatizaci, obracíme se na odborníky – obvykle projektanty klimatizací, kteří nám vypočítají, které klimatizační zařízení je právě pro naše prostory nejvhodnější. Projektanti nám navrhnou nejen počet a druh klimatizačních jednotek, ale také posoudí jak silné zařízení je pro dané místnosti potřeba z hlediska výkonu chlazení/topení. Základním podkladem pro návrh výkonu klimatizací je výpočet tepelné zátěže. Při vyšší tepelné zátěži je třeba zvolit výkonnější klimatizační jednotku. Podle vypočtené tepelné zátěže prostor určených ke klimatizování, navrhnou projektanti klimatizací odpovídající klimatizační jednotku/jednotky s potřebným chladicím výkonem.

Neváhejte a obraťte se s Vašimi dotazy na nás, rádi Vám je zodpovíme.
zpětvpřednahorutisk
 
KLIMATIZACE
SERVIS
MONTÁŽE
REVIZE
All rights reserved LedoFM s.r.o.
Vyrobilo Eline studio 2012
NEWSLETTER

facebook partneři